کد مطلب: 26989

برگزاری مراسم جشن عید غدیر

شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸

بسمه تعالی

گزارش برگزاری جشن غدیر

به مناسبت عید سعید غدیر خم، جشن با شکوهی در مدرسه علمیه حضرت خدیجه(س) با حضور مدیریت محترم، اساتید، کادر، طلاب و اعضای کلاسهای تابستانی این مدرسه برگزار گردید. در این جشن با شکوه و معنوی که در فضای تزئین شده و زیبای مدرسه اعم از چراغانی، عود ‏افشانی و گلهای طبیعی برگزار گردید، مهمانانی که از داخل و خارج مدرسه دعوت شده بودند از ساعتی پیش از جشن در سالن اجتماعات حضور داشتند. مراسم، با تلاوت زیبای یکی از اساتید دار القرآن که از اعضای دار التحفیظ قرآن بودند شروع گردید. سپس با مدح ­خوانی در فضائل امیر مؤمنان(ع) توسط مجری، مراسم ادامه پیدا کرد. سپس با پخش کتابچه­ های خطبه رسول اکرم(ص) در غدیر بین تمام حاضران خطبه­ خوانی آغاز شد. دو تن از اساتید و پژوهشگران نهج­ البلاغه ­ی مدرسه، این خطبه ­خوانی را انجام دادند و به ترجمه و شرح کوتاه فرازهایی از خطبه پرداختند. سپس گروه سرود (دختران) خادم الشهداء، سرودهای زیبایی را در وصف ولایت و امامت و همچنین لزوم اطاعت از ولایت فقیه و رهبری در ادامه­ ی اطاعت از پیامبر و علی(ع) اجرا کردند. مسابقه ­ای از خطبه غدیریه که قبل از شروع خطبه، حاضران دعوت به شرکت در آن مسابقه شده بودند، همه­ ی شرکت­ کنندگان در جشن را متوجّه دقت در خطبه کرده بود. لذا بیشتر حاضران در جشن از استقبال ­کنندگان حضور در مسابقه شفاهی بودند. سه نفر از حاضران موفّق به برنده شدن جایزه ­ای که وجه نقدی بود گردیدند.

سپس مراسم پر شور مولودی ­خوانی و مدح و ثنای مولی الموحدین(ع) برگزار گردید.

این جشن با شکوه که بیش از 2 ساعت، حاضرین را مشعوف و پر نشاط کرده بود، با اذان ظهر به پایان رسید. سپس حضار در مراسم نماز جماعت شرکت کرده و سر سفره ­ی احسان علی(ع) ناهار صرف کردند.

از اتّفاقات جالب در حاشیه این مراسم، جشن کوچکی برای نونهالان حاضر در مدرسه (اعم از فرزندان طلاب و اساتید و فرزندان مهمانان جشن) در مهد کودک حوزه بود که هدایایی نیز به این خردسالان تقدیم گردید.

همچنین بازارچه­ ی خیریه کوچکی در بیرون سالن اجتماعات، در راهروی حوزه تشکیل شده بود که در آن پوشش ­های حجاب و عفاف و سجّاده‏ های تزیین شده و بعضی خوراکی های خانگی و سنتی عرضه می­شد که طلاب و اساتید از آن خریداری کردند. همچنین اسکناس­ های عیدی تزیین شده در پاکت­ های خاص توسط مدیریت مدرسه به تمام حاضران تقدیم گردید.

امید است که تلاش ­های همه ما مورد نظر و رضایت مقام عظمای ولایت، امیر مؤمنان(ع) قرار گرفته باشد.           

    نمايش مقاله

    نمايش تصوير

    نمايش اخبار