برگزاری کلاس های عمومی نهج البلاغه

چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۹:۵۸

از آنجا که مدرسه علمیه حضرت خدیجه سالهای متمادی است که افتخار اهتمام در فهم و تدریس مفاهیم بلند کتاب شریف نهج البلاغه را داراست ، به طرق مختلف از جمله برگزاری دوره های مبسوط برای محققین نهج البلاغه و نیز برپایی همایش هایی با محوریت نهج البلاغه را در برنامه های خود قرار داده است .
لذا در دوره های مختلف و هم زمان با شروع هر سال تحصیلی یکی از خطبه های نورانی آن حضرت مورد بررسی و تدریس عمومی واقع می شود . به عنوان نمونه در سالهای گذشته تدریس نامه 31 ، خطبه متقین و خطبه 213 در ترم های مختلف تحصیلی مورد تدریس بوده است.
این جلسات هر هفته روزهای چهارشنبه با حضور حداکثری طلاب مشتاق و علاقمند برگزار می گردد.

جلسه مناظره ، پاسخ به شبهات دینی ، اعتقادی شیعه و سنی

یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۸:۵۶

اولین جلسه مناظره ی (پاسخ به شبهات دینی ، اعتقادی شیعه و سنی) در روز چهارشنبه مورخ 9 اسفند در مدرسه علمیه حضرت خدیجه برگزار گردید .
این مناظره که حاصل مطالعه و تلاش 100 ساعته ی مناظره کنندگان بود، بسیار مورد توجه طلاب و اساتید قرار گرفت. در این مناظره به شبهه ی شرک در میان شیعیان پرداخته شد . دو طرف مناظره که یک سو شیعه و یک سو سنی (به طور فرضی سنی) بودند، با استناد به آیات و روایات ؛ دلایل متقنی ارائه دادند که مسلما به دلیل استفاده از استنادات محکم به آیات و روایات و احادیث معصومین، از طرف گروه شیعه ؛ طرف سنی مغلوب گردید.
طبق نظر سنجی که از حاضرین به عمل آمد ، طلاب ضمن تشکر و ابراز علاقمندی به موضوع مورد مناظره و شکل اجرای آن، خواستار ادامه جلسات با موضوعات و شبهات روز جامعه شدند.
پاسخ به شبهات دینی از ملزومات و ضروریات جامعه اسلامی امروز می باشد که متاسفانه مغفول مانده و لازم است با یک رویکرد جدید و از طرق مختلف به آن پرداخته شود.

ثبت نام سال تحصیلی 98-1397حوزه های علمیه خواهران

سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۰:۱۹

ثبت ­نام از داوطلبان در حوزه های علمیه خواهران برای سال تحصيلي 998-1397 از تاریخ سوم بهمن ماه سال 96 از طریق وبگاه www.whc.ir و مدارس علمیه مقطع عمومی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران انجام می­شود.


علاقه مندان می توانند با مراجعه به آدرس زیر جهت ثبت نام اقدام نمایند.
http://paziresh.whc.ir/news/view/55094

به زودی در قدس نماز جماعت خواهید خواند

یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۱:۳۵

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ظهر امروز (پنج‌شنبه) در دیدار وزیر اوقاف و جمعی از علمای سوریه با اشاره به حمایت جمهوری اسلامی از سوریه در خط مقدم مبارزه با دشمنان اسلام، پیروزی را از آنِ ملت‌های مؤمن و مجاهد خواندند و با تأکید بر لزوم پافشاری بر مشترکات اسلامی، گفتند: امیدواریم همگی آن روزی را ببینیم که شما در قدس نماز جماعت می‌خوانید.

برگزاری کارگاه تربیت مربی فلسفه کودک

یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۳:۵۸

در تعلیم و تربیت اسلامی، تفکر از جایگاه ویژه ای برخوردار است. تفکر شرط ضروری بهره مندی از اختیار و تصمیم گیری است و تصمیم گیری وقتی میسر می شود که انسان قبل از آن به درستی به تفکر پرداخته باشد.
در همین راستا و پیرو برنامه های پیشین واحد پژوهش مدرسه علمیه حضرت خدیجه کارگاه تربیت مربی فلسفه برای کودکان را برنامه ریزی و اجرا می نماید
این کارگاه در تاریخ های دهم هفدهم و بیست و چهارم اسفند ماه برگزار می گردد... کارگاه مذکور از بخش های متنوعی برخوردار می باشد که همین امر موجب جذابیت آن برای حاضرین می گردد . استفاده و طرح موضوعاتی که ذهن را به چالش وا داشته و قوه تخیل را بارور می کند از برنامه های اصلی این کارگاه می باشد .

تحقیق و پژوهش اساتید

چهارشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۸:۴۴

ماخذشناسی حقوق در نهج‌البلاغ

چهارشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۰:۵۳

جلسه پژوهشی

یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۶:۰۲

کارگاه تربیت مربی

شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۵:۰۷

مدرسه علمیه حضرت خدیجه (سلام الله علیها) کارگاه تربیت مربی فلسفه برای کودک را با حضور خانم دکتر امی از تاریخ 16 تیر ماه ا لی 27 تیر ماه روزهای زوج از صبح الی ظهر برگزار می نماید.

همایش حجاب و عفاف

چهارشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۵:۳۰

نمايش اخبار